Kuchenne Korelacje

Interesujące jej przyjrzenie się temu, czy pomiędzy różnymi elementami obyczajowości i kultury a gospodarką zachodzą jakieś godne uwagi relacje. W innych odcinkach na naszym kanale braliśmy pod lupę piłkę nożną i ewentualne korelacje między tym najpopularniejszym sportem na planecie a wielkością PKB krajów czy zamożnością społeczeństw. Również wątki twórcze, dotyczące literatury i innych sztuk, rodzą tego typu pytania, choć dyskusję na ten temat dopiero planujemy.

Żyjemy bowiem czasach, w których lifestyle i rozrywka same w sobie stały się obszarami generowania olbrzymich wartości finansowych. Są one podstawą prowadzenia biznesu lub co najmniej jego decydującym marketingowym instrumentem. Dobrze to widać na przykładzie twórców internetowych, będących osobami wpływu (influencers). Nie przeczy temu fakt, że niektóre próby robienia biznesu w nowy sposób, na przykład w odniesieniu do dzieł sztuki i oryginalnej kreacji, poprzez tworzenie NFT, okazują się zjawiskami przelotnymi, efemerydami, choć w pewnym momencie lansowanymi jako coś przełomowego.

O ile bliżej ziemi znajduje się i o ile bardziej smacznym tematem jest kuchnia. I czy w tej dziedzinie możemy wskazać na jakieś powiązania między kulturą spożywania posiłków czy kulturą biesiadowania, a kulturą biznesu. A nawet jego wartościami.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Może powstanie z tego coś ciekawego, o czym będziemy mogli wspólnie porozmawiać.

Koszyk